Master Card’dan Kripto Odaklı Startuplara Yatırım Geliyor


Mastercard, Start Path adlı girişim programına kripto odaklı şirketleri dahil etti. Uluslararası ödeme devi Mastercard, kripto para endüstrisindeki çalışmalarını genişletiyor. Mastercard, Start Path adlı girişim programına kripto odaklı şirketleri dahil etti. Dev şirket, bir dizi kripto para birimi girişimleriyle yakından ilgilenecek.
 
 
Ödeme devi Mastercard, kripto para endüstrisindeki operasyonlarına odaklanıyor. Şirket, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi üzerinde çalışan firmaları desteklemeyi amaçlayarak Mastercard Start Parth programına dahil etti. Start Path, ödeme devinin kripto para odaklı yeni şirketleri destekleyen girişim programı oldu.

Start Path programına 7 start-up projesi dahil oldu, bunlar:

  • Dijital cüzdan ve alım satım platformu Uphold
  • Kripto depolama firması GK8
  • Amerikan yatırım platformu Domain Money
  • Blockchain oracle start-up SupraOracles
  • Blockchain altyapı sağlayıcısı STACS
  • Dijital varlık firması Taurus
  • Alım satım platformu Mintable

Şirket yetkilileri, yeni girişimin Mastercard’ın dijital varlık teknolojisindeki yeniliği genişletme ve hızlandırma bağlamında kripto para yatırımcıları için daha fazla güvenlik sağlama taahhüdüne uygun olduğu belirtildi. Programın bir parçası olarak her kripto girişimi, daha büyümek ve çözümleri geliştirmek adına Mastercard’ın tam desteğini alacak.

Mastercard’ın Kripto Sektöründeki Rolü

Firma, yeni katılan girişim projelerinin Mastercard’ın dünya çapındaki bankalar, yatırımcılar, ortaklar ve dijital oyunculardan oluşan ekosisteme yeni çözümler sunmak için kullanacağını bildirdi. Mastercard’ın Fintech Başkan Yardımcısı Jess Turner, şirketin 2015’ten bu yana dijital para ekosistemi ile ilgilendiğini aktardı:

Bu sektördeki rolümüzün bir kısmı, kripto paranın geleceğini şekillendirmek ve bunu ana akım finans ilkeleri ve dijital varlık inovasyonlarıyla birleştirmek.

2014 yılında başlatılan Mastercard Start Path, yeni başlayanlara ürün ve hizmetlerini büyütme konusunda yardımcı olan altı aylık bir hızlandırma programıdır. Duyuruda Start Path lansmanından bu yana 250’den fazla girişim programa dahil oldu.

Şirketin bu adımı, geleneksel bankaların Mastercard’ın mevcut ödeme ağı içerisinde kripto özellikli kartlar sunmasını sağlamak adına kripto kart programı planlarını açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

Kaynak: https://coin-turk.com/mastercard-girisim-programi-kripto-odakli-startuplara-yatirim-yapacak

Previous UDO Games'e 4.2 Milyon Dolar Değerleme
Next Forbes, Türk Kadın Girişimciyi Aday Gösterdi