Musixen, Girişimcilik Dünya Kupası’nda !


Dijital performans platformu ve pazaryeri Musixen, Girişimcilik Dünya Kupası’nda (Entrepreneurship World Cup-EWC) Türkiye Birincisi oldu. Yapılan açıklamaya göre, 2020 yılında müzik ve eğlence dikeyinde yeni bir global oyuncu olma hedefi ile yola çıkan girişim, Kasım 2021’de Suudi Arabistan’da gerçekleşecek Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı

Yerli girişim Musixen, GEN Türkiye Ulusal Organizatörlüğünde ve Habitat Derneği yönetiminde düzenlenen Girişimcilik Dünya Kupası Türkiye Finali’nde birincilik ödülünü elde ettiğini duyurdu.

300 başvuru arasından finaldeki 7 girişim arasında en başarılı girişim olarak belirlenen Musixen’in, Kasım 2021’de Suudi Arabistan’da gerçekleşecek Girişimcilik Dünya Kupası Dünya Finali’nde (Entrepreneurship World Cup-EWC) Türkiye’yi temsil hakkı elde ettiği ve burada da başarılı olması halinde 1 milyon dolarlık ödülün sahibi olacağı aktarıldı.

Gelişmeyi değerlendiren Musixen kurucusu Çağrı Bozay, “Musixen sanatçıların kimseye bağımlı olmadan kendi performansları ile gelir elde edebildikleri, global olarak keşfedilebildikleri, kullanıcıların da zaman mekân fark etmeksizin sanatçılarla etkileşime geçebildikleri bir dijital platform. Bu ödül global yolculuğumuzda bizim için yeni bir mihenk taşı oldu” dedi.

Verilen bilgiye göre, Musixen, biletli etkinlikler, oyunlaştırılmış hediye, kişiselleştirilmiş videolar gibi çeşitli yöntemlerle sanatçılara maddi kazanç elde edebilme imkânı sağlarken, müzik ve eğlence severlerin de gerçek hayata çok yakın bir eğlence deneyimi yaşayıp sosyalleşebildikleri bir dijital performans platformu olarak faaliyet gösteriyor.

Kaynak: https://www.haberturk.com/girisimcilik-dunya-kupasinda-turkiye-yi-musixen-temsil-edecek-3154591-ekonomi

Previous Türk girişim ekosistemine yapılan yatırımlar 7 kat arttı
Next Ev sahipleri ile alıcıları buluşturan Aalto, 13 milyon dolar yatırım aldı