Hint Startup Şirketi Delhivery’den İnovasyon Laboratuvarı Atağı


Lojistik ve tedarik zinciri girişimi Delhivery Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Delhivery inovasyon laboratuvarını başlatmak için endüstri destekli hızlandırıcı programların uzman bir operatörü olan Mumbai merkezli startup Réseau ile ortaklık kurduğunu söyledi.

Delhivery, inovasyon laboratuvarının amacının, gelişmekte olan teknoloji girişimleriyle önceden tanımlanmış kullanım durumlarında teknoloji ortaklıkları, stratejik katılımlar ve kavram kanıtı geliştirmeyi mümkün kılmak olduğunu söyledi. Laboratuvar şimdi Kasım 2021’de yayınlanacak olan açılış için başvuru kabul aşamasında.

Delhivery’i diğer teknoloji startup şirketlerinden farklı kılan özelliği; teknolojiyi lojistik gibi büyük ölçüde geleneksel bir sektöre entegre etmeye odaklanması. Şirket hedefini, işletmeler ve sektör için akıllı çözümler geliştirme olarak tanımlıyor. Ve inovasyon laboratuvarı da bu hedefinin bir uzantısı…

Girişimin, Hintli girişimcileri ve startup komünitesini lojistik ve tedarik zincirinde akıllı çözümler geliştirmeye ve dijital teknolojinin sunduğu muazzam fırsatlardan yararlanmaya teşvik etmesi bekleniyor.

Kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Kapil Bharati Delhivery’i inovasyon laboratuvarını kurma amaçlarını şu sözlerle tanımlıyor:

“Delhivery’nin ölçeği ve büyümesi, altyapıya, ağ mühendisliğine ve şirket içi lojistik platformumuz tarafından yönetilen kapsamlı bir ortak ağına yapılan yatırımlarla sağlandı. Ürün ve prototiplerden yararlanmak için startuplardan teknoloji şirketlerine kadar birçok ortakla birlikte çalışıyoruz. Bu ivme kazanan program, bu süreci yapılandırılmış ve büyük bir teknoloji girişimcileri topluluğuna açık hale getirme girişimimizin bir parçası. Bu girişim aracılığıyla, önceden tanımlanmış iş durumları için makine öğrenimi, makine vizyonu, yapay zeka ve nesnelerin interneti çözümleri geliştirmek için çalışan diğer girişimcilerle işbirliği yapmak istiyoruz. Pilot uygulamaya hazır çözümler aradığımız kilit iş alanlarını belirledik. Yapılandırılmış bir POC liderliğindeki bu programın yanı sıra, lojistik ve tedarik zinciri endüstrisi için ilginç teknoloji çözümleri keşfetmeyi de amaçlıyoruz. Réseau’nun kurucusu ve CEO’su Ajay Ramasubramaniam, “Bu ortaklıktan dolayı heyecan duyuyoruz ve bazı büyük başarı hikayelerini mümkün kılmak için sabırsızlanıyoruz”

Previous OTİZM'Lİ ÇOCUKLARA YÖNELİK BİR SOSYAL GİRİŞİMCİLİK ÖYKÜSÜ: OTSİMO
Next Eğitim Teknolojileri Girişimi Maqsad'a 2.1 Milyon Dolarlık Tohum Öncesi Yatırım